úterý 6. března 2018

KURZ KALIGRAFIE

Snila jsem o něm už dlouho. O kurzu kaligrafie, který pořádá Renča z Renchinchai.
Bohužel její kurzy v Brně se mi nikdy nepodařilo zaregistrovat, dokud nebyly úplně obsazené a tak jsem musela vyrazit do Zlína.
A nelitovala jsem. 
Kavárna, kde se kurz konal mě totiž naprosto uchvátila (stejně jako majitelka Zuzka). 


(všimněte si krásně psané dnešní nabídky...)


A tady úžasná Zuzka s neméně úžasným dortíkem...

Co se kurzu týká, byla jsem v napjatém očekávání. Renčinu tvorbu sleduju, tak jsem byla zvědavá, jaká bude osobně. 
Ale nejvíc mě zajímalo, jestli já, levák, od narození kopýtko na psaní, které do třetí třídy psalo trojku a pětku obráceně a potom už raději jen kreslilo... jestli prostě vůbec dokážu něco úhledně napsat.
Dokážu. 
Ale jsem u toho zpocená až na zadku, na rukách mám obtištěný inkoust (někdy i na obličeji) a hrozí mi ukousnutí jazyka z nadměrného soustředění.
Jsem druhá vlevo, ta v křeči...
 
Zatímco ostatní vykrucují kudrlinky, verzálky a kapitálky, já se skřípáním píšu křivolaké čárky.A takhle by to mělo vypadat:Jak říká Renča - je třeba trénovat. 
A tak jsem utratila 800,- Kč za fixky, tuše a pera a trénuju.
Třeba na dárku pro kamarádku k otevření kadeřnictví.

Ještě to není ono, ale myslím, že do osmi let mám kaligrafii v kapse (a nebo karpální tunel...).

 

3 komentáře:

  1. Náhodou, nádhera..moc se mi to líbí. Kaligrafie má své kouzlo a myslím, že bych si něco takového měla také vyzkoušet:o)...křeč bych měla jistě taky..ale je to krásné a myslím, že tvoje kamarádka bude mít jistě radost. Měj se krásně a trénuj. Inka

    OdpovědětVymazat
  2. Kaligrafie, krásné psaní, čitelné psaní, zajímavá, jednoduše či umělecky ztvárněná písmenka, mne po pravdě taky lákají čím dál víc. V současné době, těch napsaných slov a vět je stále méně, a nedávno mi kolega v práci řekl, když jsem mu předala pokyny napsané rukou, že je nemůže splnit, protože TO po mně nemůže prostě přečíst. Musím se poohlédnout po nějakém kurzu zde v Praze, ale chystám se vážně, že si tuto výzvu také splním. Včera jsem o tom hovořila s dcerkou a myslím, že jí by takový kurz také prospěl, aby pochopila, že psaní rukou má svůj smysl.

    OdpovědětVymazat
  3. Děvčata, Renču doporučuji, jezdí i do Prahy a různě po ČR, podívejte se na její stránky, třeba ji máte za rohem...

    OdpovědětVymazat